• קורסים ופעילויותקורסים מוצעים לכיתות ג' וד' דוברי ערבית

  שלום לכולם!

   

  הפיזיקה של צעצועים  עם מיה קאליר מירב

  צעצועים נתפסים כמשחק ילדים אך פעמים רבות יש בבסיס מנגנון ההפעלה שלהם ידע מדעי רב. בקורס נתבונן בצעצועים שונים, נערוך עליהם ניסויים, נחקור את מנגנון ההפעלה, נלמד עקרונות פיזיקליים מגוונים וגם נבנה בעצמנו פרויקטים שממחישים את העקרונות הפיזיקליים.

   

  משחקולוגיה עם חוה צבעוני

  נשחק במשחקים מסוגים שונים: משחקי קופסא, משחקי קלפים, משחקי חצר, משחקי מחשב ועוד. 
  נחשוב על שאלות כמו: למה אנחנו אוהבים לשחק? מה אנחנו לומדים על אחרים ועל עצמנו בעזרת המשחקים? מה הופך משחק ל"משחק טוב"? 
  התשובות יעזרו לנו גם להמציא משחקים חדשים יחד.

   

  אגדה- דא עם אלינה כהן

  במהלך התוכנית נכיר מספר אגדות עם מארצות שונות, ונתייחס לכל אגדה כאתגר אומנותי-רב תחומי. נטעם מסוגי אמנות שונים, כגון ציור על צלחת, יצירת סרטון אנימציה ידני, פיסול ועבודה בתלת-ממד, ונחפש הקשרים חדשים ומרגשים בין עולם הדמיון לעולם החומראגדות זו דרך טובה להתמודד עם הפחד, עם מכשולים, עם סביבה חדשה ולא מוכרת. בעזרת העיסוק באגדות אנחנו מאפשרים לעצמינו לתת ביטוי לרגשות פחות נוחים כמו מבוכה, כמו חרדה חברתית ובדידות. נלמד לצייר, לפסל בחמר ובגבס, סוגי עצים שונים ופלסטלינה, ונחפש הרפתקה בחומר, יצירה בחברותה, והכרות עם סיפורי עם שונים

   

  בניית משחקים עם ריהאן עמאר

  קורס בניית משחקים הוא קורס שבו לומדים התלמידים את יסודות המחשוב ונותן לתלמידים להיכנס לאווירה דיגיטלית דרך שילוב כלים טכנולוגיים שונים בהוראה ובלמידה התמחות מקצועית בפיתוח משחקי מחשב לכל סוגי הפלטפורמות, במהלכו מעניק כלים ומיומנויות נרחבות הנחוצים להשתלבות במשחקים לימודים וכאן התלמידים מפעילים החשיבה הדיגיטלית.


  צילום עם ריהאן עמאר
  קורס צילום הוא קורס שבו משלבים למידת טכניקה ומיומנות לצד יצירתיות והבעה אישית.
  השיעורים כוללים לימודי טכניקות של הצילום, סיורי צילום בשטח, תרגולים מעשיים, הבעה
  אישית דרך דיון וניתוח עבודות של התלמידים. בנוסף להקניית עקרונות הצילום ויכולת
  שליטה במצלמה, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח השפה האישית של כל תלמיד .

   

  בישול מדעי עם נסרין סלאלחה - הליך הבישול דומה לעבודת מדען במעבדה. כשמבשלים מזון הוא עובר תהליכים שונים והתוצאות ניכרות בטעם, בריח, בצבע ובמרקם של התבשיל.

  כדי ליצור מזונות שונים, בריאים וטעימים יותר חשוב להבין את התהליכים שעובר המזון במהלך בישולו - בכך נעסוק בקורס הזה. בכל יחידה נחקור: כיצד בנוי החומר? כמה מומלץ לצרוך? מה קורה לו במטבח? ונקנח במתכון.

   

   אומנות טבע עם זכייה ואקים 

  בקורס אומנות טבע לומדים איך להשתמש ולצייר בחפצים מהטבע -כמו עלים ,אבנים ,ענפיים ואדמה .

  לומדים על אמנים שונים ומקבלים  מהם  השראות ליצירות שלנו, מצירים ומפסלים בפלסטלינה, חוקרים עצים שונים ומוזרים בעולם, מציירים בצל ואור, חוקרים יצירות מחומר ממוחזר ולומדים על חשיבת המחזור, לומדים על סוגי הצבעים ומייצרים צבעים טבעיים מצמחים.

   

  שווה לנסות עם ניסרים סלאלחא

  תקציר: בקורס שווה לנסות נבצע ניסויים מדעיים פשוטים אך מפתיעים, מלווים בהסברים, חידות, משחקים וסרטונים, שיובילו אתכם צעד אחר צעד בשביל לגילוי תופעות ביומיום מפתיעות ומרתקות. נחקור אותם ונגלה מה גורם להן.

  ננסה להבין כיצד פועל העולם הסובב אותנו, התלמידים יפתחו חשיבה ביקורתית ישאלו שאלות מעמיקות יבנו תוצרים ויבצעו ניסויים.

  נחקור תגובות כימיות, וחוקים פיזיקליים וננסה לבנות תוצרים כדי להבין איך הם פועלים על מה משפיעים וממה מושפעים.

   

  גלילאו עם ניסרים סלאלחא

  תקציר: בקורס גלילאו נלמד על המצאות חשובות בהיסטוריה והמצאות ישראליות, נבחן את ההשפעות של המצאות על חיינו הפרטיים ועל חיי האנושות כולה. השתמשנו במיומנויות חקר על מנת לאתר אינפורמציה רלוונטית בנושא, למדנו איך לעשות חיפוש מושכל של חומר רלוונטי במקורות מידע שונים.

  גן חיות מעיסת נייר עם זכייה ואקים

  נלמד על נושא המחזור בכללי ועל התהליכים בהם חומרי פסולת עוברים עיבוד ופירוק לחומרי הגלם השונים מהם הם מורכבים, על מנת שניתן יהיה לעשות שימוש חוזר באותם חומרי גלם לשם ייצור מוצרים חדשים. חומרים הניתנים למיחזור מחולקים למספר קטגוריות מרכזיות: חומר אורגני, נייר וקרטון, פלסטיק, זכוכית, גזם, ומתכת.