• קורסים ופעילויותקורסים לכיתות ד' דוברות עברית ולכיתות ה' ימי שלישי

   שלום לכולם!

   

  קורס "הפלגה בזמן"- עם אלינה כהן בניית דגם תלת-מימדי של אונייה.
  אומנות בין-תחומית עוסקת בשילוב של אומנויות שונות. הקורס מתחלק לשני חלקים.
  בחלק הראשון במהלך שמונה שעורים הילדים לומדים לתכנן אוניה אישית ומפסלים אותה ממגוון חומרים: פוליגל, פלסטלינות, תחבושות גבס, בריסטולים צבעוניים וכו'. הילדים לומדים על התפתחות אוניות המפרש מהתקופה הפרהיסטורית עד מאה ה20, לרשום אונייה ולתרגם אותה לתלת-מימד, לפסל דמות מפלסטלינה, להפליג על כנפי הדמיון ולכתוב סיפור אישי על אונייה. החלק הזה משלב פיתוח יכולות טכניות לצד חיזוק יצירתיות ומתן כלים לביטוי אישי.

   

  כלים דיגיטלי ומדעי מחשבעם ריהאן עמאר

  קורס הוא שבו לומדים התלמידים כלי דיגיטלי ונותן לתלמידים להיכנס לאווירה דיגיטלית דרך שילוב כלים חדשים טכנולוגיים שונים בהוראה ובלמידה התמחות מקצועית בפיתוח משחקי מחשב לכל סוגי הפלטפורמות, במהלכו מעניק כלים ומיומנויות כמו מוזיאון וירטואלי, חדר בריחה ממוחשב.


  צילום עם ריהאן עמאר

  קורס צילום הוא קורס שבו משלבים למידת טכניקה ומיומנות לצד יצירתיות והבעה אישית. השיעורים כוללים לימודי טכניקות  של הצילום, סיורי צילום בשטח, תרגולים מעשיים, הבעה אישית דרך דיון וניתוח עבודות של התלמידים. בנוסף להקניית עקרונות הצילום ויכולת שליטה במצלמה, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח השפה האישית של כל תלמיד 

   

  אנימציה קלאסית  עם עינת קרני

  נלמד לצלם ולערוך סרטי אנימציה בטכניקת stopmotion בה מצלמים תמונה אחר תמונה. 

  ניצר במגוון רחב של חומרים כגון פלסטלינה, אוכל, תחפושות, מגזרות נייר ועוד.

  נעבוד בקבוצות קטנות ומשתנות ונלמד לעבוד כצוות מנצח.

   

  תיאטרון עם עינת קרני

  נחקור את הבעת הגוף, הצליל, המילה והמשפט. נשחק במגוון תרגילים הכוללים, אילתור, פנטומימה ועוד

   

  משחקי חשיבה עם  תומר בנו

  מדוע מתחפשים בחודש תשרי? (התשובה בסוף)

  הקורס "משחקי חשיבה" הינו קורס העשרה ייחודי הכולל שעשועי לשון מרתקים, אתגרי חשיבה, חידות איורים ומשחקים שונים המפתחים את מיומנויות החשיבה ואת יכולת הסקת המסקנות, לצד פיתוחן של יצירתיות, יכולת מילולית, ומיומנויות זיכרון וריכוז.

  כמו כן, במהלך השיעורים יילמדו שיטות ו"טריקים" לפיצוח יעיל ומהיר של חידות הגיון, כשהשעשוע והמשחק מהווים חלק בלתי נפרד מהשיעורים.

  חשוב לציין כי התלמידים הינם שותפים פעילים בשיעורים, ובין היתר הם יחברו בעצמם הגדרות, חידות איורים, בעיות מילוליות וכן חידות שונות ומקוריות אותם יציגו.

  אז מדוע מתחפשים בחודש תשרי? כי-פורים...

   

  ביומימקרי  ופרוקטים במדעים עם זכיה ואקים

  בסמסטר הראשון קורס ביומימיקרי שהוא תחום חדש-ישן ופורץ גבולות, המתבונן במודלים ובמערכות טבעיות ושואב מהם השראה לפתרון בעיות אנושיות. כשהטבע מצא לעצמו את כל הפתרונות לנו נותר רק להתבונן, להתפלא ולחקות.

  בסמסטר השני  נלמד לתכנן ולבנות פרויקטים, הביצה שלא נשברה איך זורקים ביצה מגובה רב ושומרים עליה שלמה? את הבעיה הזו נותנים לתלמידים בבית הספר על מנת שיפתרו אותה בעזרת המצאות שונות ומגוונו .

  נלמד על ההמצאות של לאונרדו דה וינצי' תכנן ונבנה פרויקטים כמו גשר לאונרדו .....