• קורסים ופעילויותקורסים לכיתות ד' דוברות עברית ולכיתות ה' ימי שלישי

   שלום לכולם!

  נמשיך לעדכן את הקורסים עד סוף אוגוסט:

   

   

   

  קורס באדריכלות ועיצוב "אקלים יצירתי" עם אלינה כהן

  במהלך הקורס "אדריכלות ועיצוב" נשאל שאלות עודות הסובב אותנו: מה הוא הדרך שעבר כל מוצר מלאכותי? כמה אנשים עבדו שנים ארוכות כדי שהמוצר יקבל את צורתו המוכרת? מה היא צורתו של בית חלומותיי? ומה הוא אב טיפוס? מתוך הכרות קרובה עם עולם העיצוב מוצר, נוכחתי לדעת שרוב המשאבים הולכים למטרה אחת בלבד: לרצות את הלקוח ולמכור כמה שיותר מוצרים. היום, בתקופת משבר האקלים ושינויים קיצוניים במזג האויר, ובעורך החיים שלנו יש צורך בפיתוח דרך חשיבה חדשה. הקורס מציע מבט ביקורתי על עולם הצריכה ועל עיצוב המוצר, ומעודד חשיבה יצירתית פורצת דרך  שלוקחת אחראיות על הסביבה, תוך כדי המצאה ופיתוח של מוצרים חדשים.

  בתחילת הקורס פתחים חברות לעיצוב מוצר. הילדים יכלו לבחור באיזה סוג עיצוב לעסוק, ועם מי    להיות בחברה, ומה הם התפקידים של בעלי החברה. מדברים על הרצון של החברה לגדול ולהתפתח, מצד אחד, ומצד שני על הצורך לשמור על נקודת מבט ביקורתית ולבחון כל הזמן את ההשפעה של התפתחות החברה על הסביבה.

  בהמשך הקורס נברר מה הוא התחום שמושך את התלמיד במיוחד: האם זה עיצוב אופנה, אדריכלות או עיצוב מוצר. נתכנן ונבנה דגם של אותו המוצר שבחרנו, נלמד ונעמיק בתחום שמעניין את התלמיד. נבחן את היכולת שלו לעמוד באתגרים, לעבור מכשולים ולהגיע לידי מוצר או דגם פרי מעשה ידיו ודמיונו.

   

   

  צילום עם ליאור 

   

   

   

  כתיבה יוצרת פנטסיה ומיתולוגיה עם רוני כרם פז

  בקורס זה, נחקור את עולם הספרות הספקולטיבית והבדיונית. בכל שיעור נכיר מיתוסים ממקומות וזמנים אחרים, ואת האמנות שבאה בעקבותיהם. יחד נחקר, נפרש, נבדוק איך המיתוס מתחבר לחיינו, וניצור בהשראתו סיפורים ושירים. נקבל השראה מהחיים הפרטיים ומהתרבות המקומית, וכן מרחבי הארץ, העולם ואפילו מגלקסיות רחוקות.

  ננסה להבין מה הערך של מיתוסים עתיקים בתרבות שלנו לעומת תרבויות אחרות, ואיך ממציאים מיתוסים חדשים שיש בהם עומק ומשמעות חברתית ואישית.

  נפעיל את המוח, את חוש ההומור ובעיקר את שריר הדמיון, ונפתח מיומנויות של הקשבה, משוב (תמיד מפרגן) וביטוי עצמי, רגשי ומחשבתי.

   

  תקציר קורס בניית משחקים עם ריהאן עמאר
  קורס בניית משחקים הוא קורס שבו לומדים התלמידים את יסוד המחשוב ונותן לתלמידים
  להיכנס לאווירה דיגיטלית דרך שילוב כלים טכנולוגיים בהוראה ובלמידה התמחות מקצועית
  בפיתוח משחקי מחשב לכל סוגי הפלטפורמות, במהלכו מעניק כלים ומיומנויות נרחבות
  הנחוצים להשתלבות במשחקים לימודים , פרסום ומדיה, ויזמות בתחום המשחקים , וכאן
  התלמידים מפעילים החשיבה הדיגיטלית .


  תקציר קורס צילום עם ריהאן עמאר
  קורס צילום הוא קורס שבו משלבים למידת טכניקה ומיומנות לצד יצירתיות והבעה אישית.
  השיעורים כוללים לימודי טכניקות של הצילום, סיורי צילום בשטח, תרגולים מעשיים, הבעה
  אישית דרך דיון וניתוח עבודות של התלמידים. בנוסף להקניית עקרונות הצילום ויכולת
  שליטה במצלמה, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח השפה האישית של כל תלמיד .

   

  גן חיות מעיסת נייר עם זכיה ואקים

  נלמד על נושא המחזור בכללי ועל התהליכים בהם חומרי פסולת עוברים עיבוד ופירוק לחומרי הגלם השונים מהם הם מורכבים, על מנת שניתן יהיה לעשות שימוש חוזר באותם חומרי גלם לשם ייצור מוצרים חדשים. חומרים הניתנים למיחזור מחולקים למספר קטגוריות מרכזיות: חומר אורגני, נייר וקרטון, פלסטיק, זכוכית, גזם, ומתכת.

   

  קורס ביומימיקרי עם זכייה ואקים

  הוא תחום חדש-ישן ופורץ גבולות, המתבונן במודלים ובמערכות טבעיות ושואב מהם השראה לפתרון בעיות אנושיות. מאז ומעולם בני האדם צפו, למדו וחיקו את הטבע. את החי, הצומח והדומם שבו, אך המושג ביומימיקרי הוטבע לפני עשרות שנים בלבד. ליאונרדו דה-וינצ’י  היה תומך נלהב בשימוש בטבע כמקור השראה ומידע. דה וינצי’ היה המדען הראשון שקישר באופן מודע בין אתגרים הנדסיים לתצפיות זואולוגיות בדרך יצירתית של חיקוי הטבע.

  כשהטבע מצא לעצמו את כל הפתרונות לנו נותר רק להתבונן, להתפלא ולחקות”. הצטרפו להזדמנות חד פעמית ללמוד את התחום שמיטב המהנדסים מהחברות המובילות במשק מיישמים הלכה למעשה. השראה מהטבע לפיתוחים הטכנולוגים המשנים את חיינו.